Nosztalgiavonat: Dead Space: Hol Tér kritika.
2019.09.28. 14:28
Sziasztok! Egy újabb NV darabbal leplek meg titeket. Ezúttal egy, a szívemhez közelálló horror kerül a terítékre, mely egyben a legjobb horror animációs filmek között is ott van. Ez pedig az első Dead Space epizód előzményeit taglaló Holt Tér (Atyaég! Aki kitalálta a fordítást, az remélem, hogy nem dolgozik a fordító szakmában, mert elfelejtette azt a szájbanemcseszett Downfall alcímet. Így a teljesség igényeként innentől fogva DS: Bukás maradt meg a fejemben.) Lássunk is hozzá.
A sztori a végébe enged betekintést. Főhősnő, Alissa Vincent jelentkezik azzal, hogy a U.S.G. Ishimurának annyi és mindenki halott. Ezekután tekinthetünk vissza abba, hogy mi is történt.
Az unitológiai egyház kiküldi az Ishimurát az Aegis VII. bolygóra, mert ott megtalálták egy legendás idegen eszközt, a The Markert, vagyis a jelölőoszlopot. Amikor megérkeznek, rájönnek, hogy ott már beütött a gebasz és az emberek halomra gyilkolják egymást. Nem is akarnak kérni ebből a balhéból, de a kapitány és az unitológia követői igenis akarják. A véletlen úgy hozta, hogy egy Colin Barrow nevű tag halott feleségével berepül a hajó dokkjába engedély nélkül.
A gáz ott kezdődik, hogy a jelölőoszlop nemcsak embereket őrjít meg, hanem egy a halottakból képes csinálni Necromorphokat, akik szaporítják tovább a hullák számát. Alissán és maroknyi legénységén múlik az, hogy tudják-e menteni a menthetőt... már ha van olyan egyáltalán.
A sztori helyből remekül tálalja a laikusoknak, mire számíthat. Halálra, kétségbeesésre és literszámra folyó vérre. Mert a játékból megörökítette a naturalizmust. Ez még a hangulatra is rátesz egy lapáttal, mert azt is tökéletesen lőtték be. Továbbá az írók ügyeltek arra is, hogy az előtte megjelent játékból ne essen ki semmilyen szempontból. Így, akik imádják a Dead Space szériát és nem ismerik ezt az animációs filmet, azok instant álljanak neki, mert csalódni nem fognak! Nem úgy, mint a folytatásban!
A látványvilág is nagyon szép lett, mégha nem a játék grafikus motorjával készültek, de a rajzolásuk tökéletes. A karakterek közül Alissa és Samuel Irons a legszimpatikusabbak. Míg a főhősnő racionális és mindig terve, addig a szerelőként dolgozó Irons noha a szekta híve, mégis megpróbál segíteni a bajbajutott embereken, mégha ez az életébe is kerül. Ami talán negatívum lenne, az a játékból megismert fegyverek teljes hiánya. A Plazma és Ívvágó, az impulzus karabély ki lettek véve. Viszont! Cserébe kaptunk egy szerintem sokkal királyabb csonkoló fegyvert.
Láncfűrész! Igaz, plazma láncfűrész, de ez valami istenkirály élmény. Ahogyan a Necromorphokon keresztül úgy hatol át, mint forró kés a vajon, az valami kegyetlen kielégítő. Emiatt én hajlandó vagyok efölött a hiba fölött szemet hunyni. Az egyetlen igazi hátrány, a zenék feledhetősége. Tény, hogy adnak a hangulathoz, de semmi több. Továbbá, a laikusok joggal mondhatják, hogy ez egy Alien kópia, de a játék is eleve az, némi vallási töltettel.
Értékelés.
Pozitívumok:
- Történet.
- Naturalizmus
- Karakterek.
- Hangulat, ami duplázódik, ha Dead Space fan vagy,)
Negatívumok:
- Zenék.
- Akik nem szeretik a gore horrort, kerülni fogják.
Értékelés: 90% Kiváló
Ez egy kiváló horror animációs film, ami a széria rajongóknál és a gore cuccok imádójánál megtalálta a célközönségét. Ez viszont nem mondható el a másik animációs filmjükről, az Aftermathról, vagyis az Utójátékról, amit később be fogok mutatni. Ennyi voltam mára ezzel a rövid bemutatóval. Sziasztok!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek