Kritika by xx18Rolandxx - Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Anime)
2015.03.26. 17:52
Sziasztok!
Nos, ahogy ígértem, következzék 2014/2015 általam leginkább figyelemmel követett - és valljuk be, nagy reményeket tápláló - sorozata, a Kiseijuu más néven a Parasyte!
Figyelem: negyedik nyereményjátékunkra még mindig lehet nevezni! További információk itt.
A Kiseijuu eredetileg egy sci-fi-horror manga volt, ami 1988-1995-igjelent meg a Morning Opan Zokan, majd később a Monthy Afternoon magazinban. Írója és Rajzolója pedig Iwaaki Hitoshi volt, aki ezzel a mangával megnyerte mind a Kodansha manga díjat és a Seiun Award díjat is. A manga sokáig valahol az isten háta mögött porosodott, mígnem 2014-ben a Madhouse rátalált és érdemesnek találta, hogy animét készítsenek belőle. A sorozatot Shimizu Kenichi rendezte, aki a Master Keaton és a Fancy Lala sorozatokat is készítette.
A történet nagyvonalakban annyi, hogy egy éjjel különös kis féregűrlények érkeznek a földre azzal a céllal, hogy megszállják az emberek agyát és így átvegyék a föld felett az uralmat. Főszereplőnk Shinichi is áldozatául esik egynek, ám ő valahogy mégis megmenekül, mert az űrlény az agya helyett a kezét szállja meg.
A keze ezek után önálló életre kel a parazita űrlény hatására, akit el is nevez Miginek és eleinte nem nagyon akarja elfogadni, de aztán kénytelen beletörődni a sorsába.
Szüksége is lesz rá, mivel megjelenik a többi parazita is, akik szép sorban gyilkolni kezdik az emberiséget és ezért Shinichi elhatározza, hogy felveszi a kesztyűt az idegenekkel szemben és megkezdődik a háború. Lényegében ennyi a történet, nem a legeredetibb sztori, de valljuk be, ez már így leírva is piszkosul jól hangzik, mert egy nagyon jó kis sci-fi-t sejtet amelynek eleget is. Egy több mint 15 éves manga esetében ez a történet nagyon is megállja a helyét, mert hát valljuk be a 80-as években tonnaszámra készültek az űrlényes filmek és a Parasyte nagyon is beleillik a képbe. És ami a legjobb: Az anime feldolgozza az egész mangát persze ez várható is volt.
Látványilag az anime teljesen rendben van. A hátterek lélegzetelállítóan szépek és a karakterdizájn sem rossz, bár valljuk be, a mangához képest egy kicsit mainstream a karakterdizájn, ez főképp az elején látszódik meg nagyon. Viszont ami egyértelműen elviszi a látványt a hátán azok a horror-gore jelenetek.
" Megjöttem Drágám! Adj egy puszit! "
Na ezek fantasztikuska lettek. Ezek a jelenetek már a mangában is rohadt jól néztek ki, de meganimálva sokkal hatásosabbak. És igen rengeteg benne a véres jelenet .
Ezek szintén jók lettek, bár egy nagyon icipicit túlzásba vitték a kiömlő vér mennyiségét, de még megmaradtak az egészséges határon beül és nem mentek át Elfen Lied vagy Tokyo Ghoul szintű fanservice vérengzésbe. Aztán a harcok se semmik. Nagyon gyorsak, nagyon pörgősek és nagyon ütősek. Főképp a az utolsó nagy zúzás Gotou ellen az erdőben. Aztán a szereplők. Meg kell mondjam, hogy nagyon jó kis szereplőgárdát kapunk. Shinichi egy eleinte átlagos srác aki viszont nagy személyiségfejlődésen megy keresztül, de még így sem válik idegesítővé a jelenléte. De aki a legjobban tetszett az Migi volt. Na az ő karaktere nagyon ütött. Egy végletekig érzelemmentes lény, aki csak azért írtja a többi lényt, hogy nem haljon meg és ezt konkrétan ki is mondja. Ja és nem mellesleg Hirano Aya a szinkronhangja.
Bevallom eleinte furcsa volt őt hallani, de így a végére azt kell mondjam, hogy Migi szerepére nála jobbat nem is találhattak volna. Félelmetesen jól hozza azt az érzelemmentes, monoton hangnemet. Akkor most tegyük is fel a kérdést, hogy Aya kisasszony miért is ilyen Haruhi Suzumiya féle szemetekre pazarolja az idejét, amikor ezzel bizonyította, hogy többre is képes?! Persze ott vannak még a mellékszereplők is akik közt szintén van néhány érdekes figura.
Rögtön itt is van Tamura Reiko, aki a sorozat úgymond főgonosza, aki szintén csak húst lát az emberekben eleinte, de a végére rendesen átértékeli az emberek és űrlények kapcsolatát. Mondjuk a végén előadott nagy monológját egyáltalán nem értem, de itt valószínűleg a hiba bennem van. Tanaka Atsuko pedig ismét bizonyította, hogy nagyon jól tud gonosz nőket szinkronizálni.
Gotou a sorozat almighty ellenfele és bár nem szerepel sokat, mégis nagyon emlékezetes marad a karaktere.
Persze nincs anime idegbeteg ellenfél nélkül, arra itt van Hideo, aki valami eszméletlenül idegesítő azzal a "felnyársallak " arckifejezésével és a folyamatos sunyi arckifejezésével. Vannak karakterek akiknek ez kifejezetten jól áll, lásd Xellos a Slaysers-ben, de itt egyáltalán nem ez a helyzet. Szerencsére nem szerepel sokat, az ő karaktere csak arra volt jó, hogy egy ellentétes ellenfél is belekerüljön a sorozatba.
Persze kell egy csajfőszereplő is, erre itt van Murano, nem annyira idegesítő a karaktere mint más főszereplőnőknek és meglepetésemre a szerelmi jelenetek sem voltak annyira rosszak, pont el voltak találva. Akin viszont nem tudok napirendre térni az Kana volt.
Most komolyan, mi szükség volt erre a csajra amikor komolyabb szerepe nincs is? Az általa behozott szerelmi háromszögnek szintén semmi jelentősége és esküszöm ezek a jelenetek iszonyatosak. Az egész anime meglett volna az ő karaktere nélkül is, szerencsére ki is nyírják. Hoppá! Lényegében egész jó kis szereplőgárdát kapunk és a mély filozófia gondolatok nagy része is átjött és némelyiken tényleg nem árt elgondolkodni egy kicsit. Habár itt néhol kicsit túlbonyolítják a dolgot, ahogy tették ezt például a Lain esetében is de összességében nem vészesek.
A zenék szintén nagyon jók, bár háttérzenéből nincs valami sok, de amik vannak azok jók. Az Opening zene egyszerűen tökéletes. Nem kedvelem ezt a Las Vegas együttest aki elődja, de ez a daluk kiváló lett, de szigorúan csak a TV változat, mert a teljes single változat viszont eszméletlenül szar lett. Az ending zene szintén nem tetszett, túlságosan csöpögött az egész, én valami ütősebb endinget jobban preferáltam volna. És ez nem csak a zenére igaz, mert maga a befejezés is kicsit csöpögős lett, bár ez már a mangában sem tetszett.
Végszó: A Parasyte messze nem egy tökéletes anime, de az mindenképpen elismerendő, hogy az utóbbi évek egyik legjobb animéje. Rég láttam már olyan felhypeolt animét, ami nem csak parasztvakítás lett végül. Aki még nem nézte meg az mindenképp pótolja be, mert garantálom, hogy jól fog szórakozni rajta. Egyedül a kicsit mainstream karakterdizájnt és a nagyon csöpögős befejezést tudom nagyobb negatívumként felróni neki, de a Madhouse ezzel egy kicsit végre tisztázta magát, de még kb 2-3 ilyen sorozatra van szükség ahhoz, hogy elfelejtsük a Mahou Sensou nevű emberiség ellen elkövetett merényletét. Sőt, én a mai napig azon a véleményen vagyok, hogy a Madhouse csak azért csinálta ezt meg.
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
-Idő: 2014-2015
-Stúdió: Madhouse ( Death Note, Kaiji, Nana, Claymore stb..... )
-Rendező: Shimizu Kenichi (Master Keaton, Fancy Lala)
-Műfaj: Sci-Fi-Horror
-Opening: Let Me Hear by Fear, and Loathing in Las Vegas
-Ending: It's The Right Time by Miura Daichi
-Hossz: 24 rész
Tetszett:
- Nem a legeredetibb de nagyon jó a történet
- Migi és Shinichi párosa
- Nagyon szép a látvány
- Nagyon jók a csaták
- Hirano Aya szinkronja egyszerűen zseniális
- Az akciók pörgősek, látványosak és szórakoztatóak
- Az ijesztő jelenetek nagyon hatásosak
- A mellékszereplők többsége sem rossz
- Nagyon szórakoztató
- Zenék
- Opening
Nem Tetszett:
- Kana teljesen felesleges
- Némely filózófiai mondanivaló kicsit túl van bonyolítva
- A befejezés
- Ending
Értékelés:
-Százalékban: 93%-Kiváló
-Pontban: 9/10
Na ennyit is régen adtam már egy animéra. Mára ennyi voltam SZIASZTOK!
[Mangekyo022 véleménye: "Ha nem ígértem volna meg, hogy elhagyom a 10/10 meg 'tökéletes' pontozást, akkor simán megkapná tőlem, ugyanis az utóbbi 10 év legjobb animéje nálam! Igazi Madhouse minőség! Csak azt nem értem, hogy miért kell ilyen zseniális mangáknak több vétizedet várniuk, míg olyan álszent fanservice szemetek, mint a School Prison, illetve hype szemetek alig 1-2 év után már kapnak anime adaptációt még úgy is, hogy még mindig futnak?!? De elvégre jobb később mint soha, ugye?"]
Szerző: xx18Rolandxx
1 komment
Címkék: kritika anime xx18rolandxx irasos anime kritika xx18rolandxx parasyte kiseijuu
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek