Guilty Crown kritika
2012.04.02. 10:00
CG vagy GC? Gondolom a Code Geass-t senkinek nem kell bemutatni és akik figyelik az aktuális anime-szezont azok már a Guilty Crown-al is találkoztak ami a 22 részes első évadjának a nagy részét már megtette. A Guilty Crown előtt pont a Code Geass-t néztem újra és egymás után a két anime nekem kissé hasonlónak tűnt, persze grafikailag egy 2012-es nyilván üti a hírnévben még előtte járó 2006-2007-es Code Geasst.
A kritika részenként-részekre bontva próbálja bemutatni a Guilty Crown-t. De nem akarok spoilerezni így végeredményképp maradnak a homályos utalások és a képek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Shirokuma 2012.04.02. 18:21:08
viktor900 · http://hunh.exp.hu/ 2012.04.03. 15:47:49
GC meg tervben van előbb lezavarom a többi folyamatban lévő sorozatot.
Kvakond · http://animereview.freeblog.hu 2012.04.06. 14:29:57
A főszereplő sosem volt szimpatikus, sem szerethető, de nem is egy Ikari Shinji. Amikor "anti-szimpatikussá" tették legalább a többi szereplő is majd annyira utálta, mint a néző.
Amit pedig a történettel műveltek a sorozat második felében. A Code Geass legalább következetes és többnyire összeszedett volt. A mélypont talán, mikor kitalálták, hogy egy 2000 éves titkos társaság mozgatja a szálakat. Vagy Gai azért rossz fiú, hogy így motiválja Shu-t, hogy leszálljanak a heréi.
A szereplők személyiségét is úgy rángatták, ahogy a történet menete épp megkívánta (lásd a szőke oujo-sama jelenetenként változó személyisége vagy az erőltetett békülés jelenet a vége előtt).
Ennyi gyenge pont így kapásból, részletesebben itt:
animereview.freeblog.hu/archives/2012/03/27/Guilty_Crown/
Peter1989 · http://peter1989.wordpress.com/ 2012.04.06. 20:23:12
Komolyság... Na az nem volt benne. Annál több amatőr logikai hiba, következetlenség és persze fanservice. Ha csak Inori öltözékére gondolok, meg a folyton lötyögő mellekre, amiket rögtön az anime elején elég rendesen bemutatnak minden létező szögből... és ez még csak a "hab a tortán" mert jön majd a beaches rész, ahol minden fanboy kiélheti magát. =P
"Van lehetőségünk válogatni a karakterekből, nem fukarkodtak." -> Igen, választék az van mindenféle sztereotipból. Van itt önmarcangoló tinédzser, hallgatag rózsaszín bögyös csaj, nekomimi tsundere loli, szőke bishi... tényleg "színes" a palette, csak épp karakterfejlődés nincs, meg valós motivációk, amik túlmutatnak a sablonokon.
Bővebb véleményem: peter1989.wordpress.com/2012/04/05/guilty-crown-avagy-hogy-ne-csinaljunk-nge-klont/
Desused 2012.04.07. 09:30:03
Volt pár rész ami nekem se volt teljesen érthető, mert voltak hibák, de valamiért megtetszett, a sorozat, mert sikerült érdekesen és gyorsan vezetniük a történetet.
A vége is emlékeztetett a CG-re, mert itt is hiányzott a Happy End. De a CG vége még így is "überelhetetlen".
Kvakond · http://animereview.freeblog.hu 2012.04.08. 16:03:08
De ami jobban izgat, mire gondolsz az alatt, hogy "odatesznek a karakter jellemének is, az kifejezetten jól meg lett oldva". Mi lett jól megoldva? A semmiből előrángatott és egyből lezárt anya-fia vonal? Vagy a "utállak mert megpróbáltál megölni, de én is végignéztem volna ahogy kivégeznek, úgyhogy azért barátok vagyunk" jelenet?
Esetleg a végső elhatározás, hogy magára vállalja mindenki áldozatát, még ha utálni is fogják? Nem pont ezt tette, mikor az iskola élére állt? Ez volt talán a legszembetűnőbb és egyben leggyengébb CG koppintása a sorozatnak.
Peter1989 · http://peter1989.wordpress.com/ 2012.04.08. 21:40:38
Az hogy van egy-két elvarratlan szál, vagy egy-két kisebb logikai hiba, még azt mondom belefér, ilyenek a komolyabb hangvételű, tartalmasabb animéknél is előfordulnak.
Viszont a Guilty Crown-al messze nem ez a helyzet. Már rögtön az első epizód elején sorra merültek fel bennem a kérdések, amiknek egy jó része amatőr logikai hibákból ered. Hogy volt képes Inori ellopni a fiolát egymaga egy katonai létesítményből? Ha híres popsztár, miért nem álcázza magát, sőt miért úgy van felöltözve, mint ha épp egy videoklippben lenne? Ha Inorinak van álcázó mezője, akkor miért nem használja végig? Miért egyenes vonalban fut a 3 emelet magas mecha rakétái elől? Miért pont abba a raktárépületbe menekül, ahol Shu rejtekhelye van? A katonákat miért nem érdekli Shu, vagy a robot? A robot miért engedi, hogy Shu elvegye a fiolát? A lázadók miért csak a robotot veszik át, de hagyják Shu-nál a lényeget, a fiolát? Shu hogy képes átszaladni a lángokon? A mecha hogy képes az ölelkező Shu és Inori között lévő fiolát szétlőni anélkül, hogy a párost is átlyukasztaná? Hogy van az, hogy a transzformáció előtt még közvetlen előttük állnak a mechák, utána meg vagy 300 méterre tőlük? Miért nem lőnek rájuk, amíg Shu, Inoriból intézi a kardot?
Nem tudom érted e, de ezek mind olyan kérdések, amikre egy komoly, koherens anime vagy választ ad, vagy eleve a nézőnek fel se kell tennie ezeket a kérdéseket. Az ilyenekkel csak a vígjáték, shounen fight, vagy a magical girl animéknél nem foglalkozik az ember.
A Guilty Crown sajnos egy összecsapott, elsietett anime, amiben megvolt a lehetőség, de ilyen gyatra kivitelezés mellett nem sokat ért.
Ran-chan 2012.07.18. 12:22:29
Összevetve nem rossz anime és a karakterek engem megfogtak.
Utolsó kommentek