2024 Top 10 legjobb és legrosszabb animéje by xx18Rolandxx
2024.12.30. 10:00
Sziasztok!
Tehát ahogy ígértem, a filmes toplista után jöjjön az animés lista is, amiben sorba veszem az általam idén látott tíz legjobb illetve legrosszabb animét is. Ahogy mindig is, a jövőre átcsúszó és még futó szériák ezúttal sem kerülnek be ebbe a listába, azokkal majd esetleg a jövő éviben találkozhattok majd.
A listák összeállításánál most sem volt könnyű dolga egyikünknek sem, ugyanis idén is számtalan jó, közepes, vagy éppen kifejezetten rossz animébe sikerült belefutnunk. Lássuk is, hogy melyek voltak ezek közül az igazán kiemelkedően jók és rosszak. Ahogy eddig is , a lista személyes véleményen alapul, még ha Mangi és Ragna listájával pár címben egyezni is fognak. Lássunk is neki.
Ezesetben is kezdjük a rosszak listájával.
10: Ninja Kamui
Az E&H Studio legelső animéje volt a Ninja Kamui, amelynek főszereplője a magát átlagos férfinak tettető, de egykoron vérprofi ninja bérgyilkos Joe Logan, aki bosszút esküszik az egykori klánja ellen, akik lemészárolták a családját, és kis híjján vele is végeztek, ebben pedig egy nyomozópáros is a segítségére lesz.
Azt mindenképpen az anime javára kell írni, hogy az első pár rész alapján még kifejezetten ígéretesnek tűnt. Egy látványos csatákra épülő bosszúsztorit ígért az anime,és eleinte még tényleg úgy tűnhetett, hogy ez a másik listán fog landolni, de ahogy haladt előre a történet, úgy kezdtek el egyre jobban elmenni a mecha animéket idéző power suitokkkal, kivégezhetetlen és komolyanvehetetlen ellenfelek iránya felé, aminek köszönhetően a végére olyan gagyi és megalomán, már-már videójátékos összképet kaptunk, hogy attól inkább csak a szánkat tátottuk, hogy ez mégis mi a halál volt? Pedig alapjáraton a szetting és látványvilág kiváló, Joe mint a bosszúszomjas főhős remekül funkciónál és a hangját adó Kenjiro Tsuda is jól hozza a karaktert, és a zenék is jól lettek megkomponálva.
A Ninja Kamui a tökéletes állatorvosi ló arra amikor egy széria az ígéretes kezdés ellenére nagyon átesik annak a bizonyos lónak a túloldalára. Nem nézhetetlenül rossz, a Terminátor animénél kevésbé idegesítő, de a 2. feléért akkor is kár.
9: Highspeed Etoile
Avagy az anime aminél még az igazi F1 is érdekesebb, ami azért nagy szó. Moslék CGI-al elkészített anime aminél a szabályok ki sincsenek dolgozva, nagyjából semmi tétje nincsen a versenyeknek, a főszereplő, meg ugy unblokk az egész szereplőgárda borzalmasan vérszegény, de a főhős motivációja meg az a fajta aminél ha nem nyúlik le a pincéig az álla az embernek akkor semmitől sem fog, mert ezt még az sem gondolhatta komolyan aki kitalálta. Nézzetek inkább Speede Racert.
8: Boku no Tsuma wa Kanjou ga Nai
Ha azt hittétek, hogy a meleghajlamú bishivámpíroknál ( Vampire Dormitory) vagy a Boku no Kokoro 2.évadánál rosszabbat nem lehet alkotni, akkor itt van ez.
Főszereplőnk Kosugi Takuma egy tipikus Japán irodai rabszolga, aki megállás nélkül dolgozik, éppen ezért mivel nincs ideje a háztartást vezetni, végső megoldásként beszerez egy olcsóbb kategóriás Mina típusú házirobotot aki mindezt elvégzi helyette. Ez egy ideig jól is megy, a srác azonban idővel elkezd jobban érdeklődni a robotlány iránt , és többet kezd el érezni iránta puszta gazda-robot kapcsolatnál, ami a végére már odáig fajul, hogy Minát a feleségévé fogadja, lesz egy szintén robot gyerekük , az idill azonban nem teljes, mivel a fejlettebb típusokkal ellentétben, Mina nem tud érzelmeket kifejezni, ám a srác a fejébe veszi, hogy erre is talál megoldást.
Míg a Vampire Dormitory csak szimplán rossz volt, addig ez nem szimplán rossz. Ez felháborítóan rossz. Kezdve azzal az üzenettel, hogy minek kellene valakinek igazi partner ha be is szerezhet egyet aki minden kívánságát lesi és frissítésekkel bármit meg tud oldani benne? Persze a célközönség, vagyis az elhanyagolt lelkű férfiak biztos tudnak örömöt lelni ebben, csak mindenki más fogja az arcát kaparni tőle. Emellé jön még az is, hogy a szerelmi szál totál hiteltelen, a komédia része nem működik, a karakterek sablon sztereotípiák, hogy a nézők könnyebben tudjanak azonosulni velük, élükön a főhőssel akihez képest még Jon Arbuckle is a világ összetettebb karakterének minősül. Mina meg inkább ijesztő mint aranyos, a vége felé pedig olyan dolgokat kezd el művelni aminek láttán a nézőben felsejlik, hogy nem-e egy női Terminátorral van-e dolgunk aki majd egyszercsak elkezdi leigázni a világot. Technikai oldalról nézve se egy nagy durranás az anime, így igazából semmilyen érv nem szól az mellett, hogy ezt bárki is megnézze.
7: Mettalic Rouge
A Bones 25.évfordulós animéje, ami inkább egy évfordulós pofáraesés lett.
A történet szerint a földet egy idegen faj támadta meg, amiket emberiség sikeresen legyőzött, majd a Neans nevű űrlény androidok segítségével kolonizálták a Marsot. A Nean-ek az emberek mellett élnek ugyan, de másodlagos állampolgároknak vannak tekintve, és szükségük van az úgynevezett Nektárra is,hogy életben tudjanak maradni.
Főszereplőink egy mesterséges ember, név szerint Rouge és annak partnere, Naomi akiknek új küldetésük révén ki kell iktatniuk kilenc, szintén mesterséges embert akik a jelenlegi kormányra veszélyt jelentenek.
Az ígéretes alapszituáció ellenére az sorozat inkább érződik egy mecha animék iránt rajongó tíz éves kissrác fanficc művének mintsem rendes animének. A cselekmény és a történetvezetés keszekusza és azt a szarvashibát is elkövetik, hogy semmilyen magyarázatot vagy kapaszkodót nem adnak a nézőnek, hanem elvárják, hogy mindent ők találjanak ki miután sejtelmesen besejtetik a nagy csavarokat amiket úgy próbálnak eladni mintha nem 2 mp-et hanem napokat agyaltak volna rajtuk. A főszereplő páros totál érdektelen és egyáltalán nem szimpatikusak, de ugyanez a többi karakterre is simán elmondható, és mecha bodysuitos harcokkal itt is átesnek annak a lónak a túloldalára. A harcok pedig nagyon laposak. Ami viszont a legnagyobb hibája az az, hogy mintha ezt maga a stúdió se akarta volna megcsinálni, inkább a MHA-al akartak volna foglalkozni. Nem véletlen, hogy ezt az animét szerintem rajtunk kívül senki nem nézte az égegyadta világon, annyira gyászosak voltak a nézettségi adatai.
6: Ishura
Az Ishura a tökéletes példa arra, hogy hogyan ne akarjon valaki Trónok harca animét készíteni.
A történet szerint a démonkirály legyőzése után a vilég egyensúlya megbillent, ennek következtében pedig számos, magát az új démonkirálynak kikiáltani akaro egyén tűnt fel a színen akik mind a címet és a trónt akarják maguknak, persze ehhez először egymást is le kell győzniük.
Jól hangzik? Persze, hogy jól hangzik. Csak kár, hogy kurvára nem ezt fogjuk látni. Ez az anime ugyanis nem több mint egy 12 részes felvezetés aminek a 80%-ban semmi egyéb nem történik minthogy részről-részre , gyakran az egész részt rászánva bemutatják ezeket a jelölteket akik közt van isekai kardforgató, de rohadtul idegesítő hülyegyerek, egy mágustanonc lány, egy angyali segítővel bíró bérgyilkos, egy démonlány, egy beszélő fa aki nem Groot, wyvernek , az itteni magát erős női karakternek bíró butch hadvezér asszony és még sorolhatnám. És az anime javarésze arra megy el, hogy ezeket a szereplőket bemutassák, d emég ezalatt se tudunk meg rólunk semmi érdemlegeset, vannak akik az epizódjuk után nem is szerepelnek többet, vagy csak minimális időt kapnak, és mindennek a tetejében, az összes karakter egy semmilyen, egy dimenziós vázlat csontváz csupán mindenféle értékelhető tulajdonság vagy jellem nélkül és akiket még a seiyuuik is a legbeleszarósabb módon szólaltatnak meg. Ráadásul még ezeket a bemutatásokat is annyira unalmasan csinálják, hogy, és ez nem vicc, Mangi kolléga az egyik epizód alatt konkrétan bealudt és ez nem vicc! Ragna kolléga ébresztette fel!
De nem csak itt vannak bajok. A karakterek szarok, ezt már tudjátok. A látvány borzalmasan unalmas, az a kevés csata is ami van egyáltalán nem izgalmas hanem inkább gagyik, az ármánykodás meg inkább csak egy rakás jellemtelen karakter szarkavarásának a színtjén van, de ezeket is úgy prezentálják mintha minimum Cercei, Tyrion vagy Kisujj adná elő őket.
Borzalmasan unalmas és idegesítő anime az Ishura, szóval nem tudom, hogy mit is várjunk a hamarosan érkező folytatástól.
5: Shaman King Flowers
A Shaman Kinget gondolom senkinek nem kell bemutatnom, hiszen mind a mangáról, mind a két animéről csináltam már kritikát. Egy egyszerre ötletes, jól megcsinált és minőségi battle shounen ami remekül használja fel a sámánkultuszt és a különböző vallások mitológiáját. És mit is kell csinálni ha egy ilyen műnek vége? Úgy van, folytatni az egészet a gyerekeikkel! Mert az mindig jól szokott elsülni. A Flowers nagyjából ugyanazt elmeséli mint az eredeti anime és manga, csak a főhős ezúttal nem Yoh, hanem a fia, Hana, a sztori pedig az Asakurák családi viszályára koncentrál, ugyanis megjelenik a mellákág ( akikről persze az eredetiben egy büdös szó sem esett btw), akik megunták, hogy folyamatosan szopóágon vannak és maguknak akarnak mindent ami a fő családé.
Ez a hulladék pontosan olyan szar mint a Boruto, ha nem rosszabb. A családi viszálykodós szál unalmas és nagyjából a senkit sem érdekel kategóriába esik, az új szereplők mind úgy néznek ki mintha Deviantartos fanképeket lopkodtak volna össze, emellett pedig mind laposak, unalmasak és idegesítőek élükön Hanával, a főgenya másik családfő pedig egy mezei balfasz Legalább a Nana Mizuki által előadott opening dal valamennyire értékelhető, de ez édeskevés. Nem is tudom mi járt Horiyuki Takei fejében mikor ezt kitalálta? Ennek semmilyen létjogosultsága sincs.
4: Shikanoko Nokonoko Koshitantan
Avagy az anime amit mindenki úgy teaselt, hogy ez lesz új Azumanga Daioh, meg Nichijhou, meg Dokuro-chan, meg milyen rohadt vicces lesz, ehelyett viszont egy orbitális bukás lett.
Ez pedig annak köszönhető, hogy az anime nagyjából a 2. rész után kifújt és utána már csak ugyanazokat az elcsépelt poénokat ismételgetik csak más köntösben, vagy olyan dolgokat akarnak viccesnek beállítani amik nem azok, tehát görcsösen akar az egész vicces lenni, de minden egyes epizódon érződik ez a " De-de ez vicces, röhögj már te köcsög!" féle izzadságszag. Többet nem is kell mondanom róla, a kritikámban már úgyis elmondtam amit akartam.
3: Kamierabi S2
A Kamierabi első évada is egy hulladék volt, a 2. éva pedig sikeresen elérte, hogy még annál is silányabb és pocsékabb minőségű legyen minden téren.
A főszereplő ezúttal az emberré vált Lall, aki, hogy vissza tudja hozni bátyját, azaz az előző évadban megismert és istenné vált Gorou-t, 12 év után újra indítja a God Game játékot és feltett célja, hogy minden egyes korábbi játékossal megküzdjön és végezzen velük, ebben pedig egy új szereplő, a shemale Eko lesz a segítségére.
Hogy miért kapott ez a rakás , szemrákot okozó CGI-os förmedvény 2.évadot? Két okot tudok mondani:
1: Újabb pénzmosási kísérlet a yakuzának
2: A Skywalker korához hasonlóan itt akartak megmagyarázni és kijavítani mindent amit az előző évadban elrontottak vagy nem tettek meg. Elég csak azt felhozni, hogy itt kapunk magyarázatot arra, hogy hogyan is keletkezett ez az egész játék, de bár csak ne tették volna.
De ezen kívül is látszik, hogy az alkotóknak semmi ötletük nem volt az egészhez, csak a régi szereplők visszahozása, és egy Big Orderhez hasonló "nagy főellenség" csavar, de az se tud mást mint azért hisztizni, hogy őt senki sem vesz komolyan mint főgonoszt és ott viszik le csicskába ahol csak tudják. A CGI most is szar , csak úgy mint minden más is ebben. Szar a történet, szarok a karakterek, szarok a harcok, szarok a zenék, nem is folytatom ezt tovább. Tényleg úgy érzem, hogy ennek a pénzmosáson kívül semmi létjogosultsága nincs.
2: Tasuuketsu
Nem volt elég a Mirai Nikki? Nem volt elég a Big Order? Nem volt elég a Kamierabi sem? Nos akkor itt van még egy Death Game anime idénről aminek sikerült elérnie, hogy még az előbbinél is rosszabb legyen.
Kezdve azzal, hogy feleslegesen van 24 részig elnyújtva, a 12. rész után bőven le lehetett volna zárni. Utána kvázi nem szól többről mint vagy arról, hogy a karakterek egymással sejtelmesen beszélgetnek, vagy a két idióták gyülekezetének az egymással való trollkodásáról és kiszúrásáról, majd az utolsó részben 5 perc alatt lerendezik azt amit az előző 11-ben kellett volna.Mindezt a lehető leglustábban és vontatottabban megírt cselekménnyel, olyan karakterekkel akikről 1 mondatnyi jellemet sem lehet mondani, a játék egy idő után már pont le van szarva mert senkit sem érdekel, a zenék unalmasak, de legalább a látványon dolgoztak valamennyit, bár a végére már animálni sem volt kedvük.
Borzalmasan unalmas, jellegtelen és ami a legrosszabb, idegesítő anime ez aminek minden egyes részét egy kínszenvedés végignézni. Mi megnéztük, hogy nektek ne kelljen.
És akkor jöjjön 2024 kollektíven legrosszabb animéje!
1: Uzumaki
Pontosan! Ahogy Ragna kolléga esetében, nálam is a Junji Itou kultikus horrormangájából készült anime került az első helyre és nem véletlenül.
Az, hogy a készítők beettetik a rajongókat és a nézőket egy olyan animével aminek minden jel szerint kiválónak kellene lennie, majd évekig hallani se leeht róla, majd kiadnak a kezeik közül egy ehhez hasonló retinamészárlással egyenértékű valamit az felér egy istenkáromlással.
Az első rész még kiváló volt, de utána kvázi fénysebességgel kapcsolt be a lejtmenet a baromi pocsék és összecsapott CGI látványnak köszönhetően, bár azért a gore-ból vagy egyéb horrorelemekből szerencsére nem fogták vissza magukat. Viszont ezt nem így kellett volna megcsinálni, vagy ha mégis akkor egy résznek kb egy órásnak kellett volna lennie, mert a mangát is össze-vissa dolgozza fel. Ez pedig számomra, mint a mangaka műveinek nagy rajongójaként olyan érzéssel tölt el mintha Ito személyesen nem csak engem, hanem minden rajongóját átverte volna a lehető legmocsadékabb módon. Ezért lett megérdemelten ez 2024 legrosszabb animéje,pedig a legjobbnak kellett volna lennie.
Nos akkor túl vagyunk a rosszakon, jöjjenek a legjobbak:
+1-ik helyezett: Tsuma , Shougakusei ni Naru
Sajnos kénytelen voltam így idetenni, de nem tudtam kihagyni a listáról és nem megemlíteni, akármennyire is próbáltam neki helyet találni. Egy kiváló karakterdráma anime ami, bár csak a főszálra fókuszálva dolgozza fel a mangát, de még így is remek munkát végez abban, hogy bemutassa egy halálos tragédia utóhatásait, a gyász feldolgozását és az élet értelmének újra felfedezését. Ugyanakkor a másik szálon pedig bemutatja a jobb szülővé válást, a generációs traumák lerázását és azt, hogy mivé lesz valakit egész életében a negatív érzései irányítanak. Mindezt pedig nagyszerű látvánnyal, jól árnyalt és felépített karakterekkel és hihető drámával teszi, még ha azért ezen a reinkarnálódós szálon még azért csavarnak egyet a végén. Egy igazi érzelmi hullámvasút anime amit nagyon is ajánlok megnézni, mert nagyon sok tanulságot tartalmaz.
Most akkor már tényleg jöjjön a rendes lista.
10: Shangri-la Frontier
Nem vagyok gamer. Soha nem tudtak lekötni a játékok, Nagyjából ilyen téren le vagyok ragadva a Super Mario-nál. Ezért félve vágtam bele ebbe az animébe, hiszen ott volt a lehetőség, hogy egy kukkot sem fogok érteni belőle, mégis hihetetlenül jól szórakoztam rajta. Röviden és tömören, ez az anime bemutatja, hogy mi történik akkor ha egy olyan játékos aki ezidáig csak rossz játékokkal játszott, fejest ugriuk egy igazi AAA játékba, nevezetesen az itteni Shangri-la Frontier nevű játékba és ahogy halad előre egyre jobban kezdi el élvezni, mígnem a játék teljesen beszippantja és egy idő után már sorra viszi véghez a küldetéseket társakkal vagy azok nélkül.
Egy piszok látványos és profin meganimált anime aminél a néző is azt érezheti, hogy mintha ő maga is játék része lenne ahelyett, hogy irányítaná azt. Sunraku pedig a tökéletes gamer főhős ( ezt neked cheater Kirito) , de a többi mellékszereplő is megéri a pénzét. A zenék pedig baromi jók. Ennél több nem is kell egy szórakoztató akció animéhez.
9: Kaijuu No.8
Az Attack on Titan óta minden szörnyölős animét, legyen az vámpíros, zombis vagy más típusú fel szokás cimkézni az "AoT copy" jelzővel, holott a Kaijuu No. 8 nem csak lazán feltörli vele a padlót, de meg is eszi reggelire.
Egy piszkosul látványos akció anime egy, egy remek főhőssel, és szintúgy remek mellékszereplőgárdával akinél a legmeglepőbb az, hogy egyikük sem idegesítő vagy egydimneziós karakter. Kafka pedig nem egy újabb Eren klón aki 10.000 decibellel ordibál, hanem egy olyan főszereplő aki újra felfedezi magában a tenni akarás vágyát a sok buktató ellenére is, és bár a harcban eléggé hasznavehetetlen, de leleményességének köszönhetően hamar az osztagának oszlopos tagja lesz. Illetve az is elmondható erről, hogy a Polifos Godzilla, és a Gamera Rebirthel ellentétben, bár ebben egyetlen jogdíjas Kaijuu sem szerepel, mégis sikerült azoknak a hangulatát megidéznie. Jöhet a folytatás.
8: Mahou Shoujo ni Akogarete
És íme az anime amitől egyszerre hördült fel az animés közösség divatanimés részre akik csak azért kezdtek el animéket nézni mert a geek kultúra nagyon menő lett, és még mindig elhordanak mindenkit mindenféle pedo idiótának akinek ez tetszik.
Pedig ez az anime egy kiváló fricskája és egyben paródiája is a zsánernek, bár abban igazat kell adni a kritikus hangoknak, hogy nemegyszer esik át annak a bizonyos lónak a túloldalára meztelenkedés terén. Ezt leszámítva viszont üdítően friss és szórakoztató, Utena pedig remek főhősnő, de a többiek is megérnek egy misét mert ebben az animében aztán tényleg senki sem százas, még a jónak mondott karakterek sem. Mindezt pedig szép látványvilággal és jó zenékkel színesítik meg. Csak ajánlani tudom, de kell hozzá némi felkészültség.
7: Kuroshitsuji - Kishuku Gakkou-hen
A Black Butler széria még ennyi idő után is képes nézetni magát, és ezt ezzel újfent be is bizonyítja. Ciel és Sebastian kalandjai még mindig nézetik magukat, az itteni rejtély is nagyon izgalmas és bár nem vállalja túl magát, mégis pont annyit mesél el amennyit kell. A főszereplő páros még mindig az animetörténelem legjobb főszereplő párosa, a Clowerworks remekül hozta át a gótikus hangulatot, és bár érezhető a Kalafina és Kajiura Yuki hiánya a zenéknél, de otoha és a SiD jó munkát végeztek. Az Emerald Witch arc áprilisban érkezik, már tűkön ülve várom.
6: Astro Note
Mi lesz abból ha összeadjuk a Mansion Ikkokut és az Urusei Yatsurát? Hát az Astro Note, ami megérdemelten lett 2024 legjobb vígjáték animéje. A poénok és a hangulat remek, a karakterek mindegyike őrültebb a másiknál, szegény Naosukét a végére már tényleg csak sajnálni lehetett amiért mindenki csak kicseszik s szivatja őt ahol tudja, a háttértörténet nem egy nagy eresztés, de az is jól van végigvezetve és mindennek a tetejében a piszkosul jó és fülbemászó opening dal az ami megkoronázza az egészet. Én azt mondom, hogy ha jót akartok nevetni akkor álljatok neki, nem fogjátok megbánni.
5: Ranma 1/2 2024 és az Urusei Yatsura
Az elmúlt pár év kétségkívül Takahashi Rumiko éve volt és valószínüleg lesz is. Az Urusei Yatsura remake első évada olyan mértékben lett kiváló amire senki sem számított, a folytatása pedig hozta ugyanazt a minőséget amit el lehetett várni.
A Ranma már egy kicsit keményebb diónak bizonyult, hiszen a mangakahölgy egyik leghíresebb műve az Inuyasha mellett, tehét elég nagy elvárásoknak kellett megfelelniük a készítőkenk és azt mondom, hogy még ha nem is hibátlanul, de sikerült hozniuk az eredeti anime hangulatát. Már az egy jó pont volt, hogy az eredeti gárdából sikerült a Yamaguchi Kappei- Hayashibara Megumi- Hidaka Noriko triót visszahívni a szerepeikre ( állítólag Megumi is csak azzal a feltétellel vállalta el újra a szerepet ha ők is visszajönnek) emellett itt van újra Yamedara Koichi Ryoga, míg Sakuma Rei Shampoo szerepében, de a többi régi és új seiyuu is remekel. Igaz a meztelenkedésből eléggé visszavettek, de ez legyen a legnagyobb baj. A MAPPA stúdió ugyanis gyönyörű látványvilágot és mangahű adaptációt adott az animének, a harcjelenetek fergetegesek, akárcsak a humor, a karakterek ugyanolyan zakkantak mint régen, és még az oepning zenénél is törekedtek arra, hogy megtartsák az eredeti első zene kínaisabb hangzását. Ezek után ennek is tűkön űlve várom a folytatását, főleg mert még jobban eluralkodik a káosz ha megjelenik Happosai, Cologne és Ukyo is.
4: Ramen Akaneko
A macskák által vezetett rámen étterem és az ott dolgozó fiatal lány, Tamako története az év egyik legnagyobb és legkellemesebb meglepetése lett. Egy igazi feel good gasztronomiai anime aminek nézése közben az ember óhatatlanul is megéhezik, akárcsak a Campfire Cooking vagy az Isekai Shokudo esetében. A macskák mindegyike remek karakter és az őket megszólaltató seiyuuk is remek munkát végeznek, ugyanakkor Kenjiro Tsuda Bunzou szerepébe még így is képes volt egy kicsit belecsempészni az őt jellemző yakuzás hangvételből, de Kugimiye Rie is egyre jobb munkát végez azóta, hogy szakított az idegesítő tsundere karakterekkel, illetve Hayami Saori is telitalálat Krishna jangjának. A látvány CGI megvalósítása nagyon szép, a macskák meganimálása teljesen hű az alapjaiul szolgáló valódi állatokkal, és azért a mellékszereplők is érdekes figurák. Tamako pedig nagyszerű karakterfejlődésen megy keresztül. Az imáink pedig meghallgattattak, bejelentették a 2.évadot amiben még több macsek kerül a képbe. Azért Garfieldot hagyják ki.
3: DanDaDan
Ha jellemeznem kéne valamivel ezt az animét akkor azt mondanám rá, hogy a megtestesült őrület. Persze ha azt vesszük, hogy a mangakája a Chainsaw Man mangakájának volt az asszisztense akkor nincs is min csodálkozni. Az ufómániás otakusrác Ken, és a szellemlátó Momo párosának kalandjai tele vannak őrülettel, még őrületesebb harc és menekülés jelentekkel, a humor minden részre egyre jobb, a karaktergárda pazar élükön a Nana Mizuki által megszólaltatott Seikóval és a Tanaka Mayumi hangján megszólaló Turbo Granny-vel. A történet pedig, mint ahogy mondtam egy iszonyatos nagy mindfuck, elvégre ki találna ki magától egy olyan történetet ahol kér aranyherét kell megkeresni? Viszont ez az anime amennyire mindfuck, úgy tud egyszerre nagyon érzelmes és szívszorító is lenni, elég csak az ominózus 7. részre gondolni. A Creepy Nuts opening zenéje meg csak felteszi a pontot az i-re. A folytatás azonnal be is lett jelentve, bár csodálkoztam is volna ha nem teszik meg, főleg ahogy véget ért az anime. A Science Saru stúdió tehát megint megcsinálta.
2: The Fable
A yakuzás, maffiás, bérgyilkosos filmekkel, sorozatokkal és történetekkel engem kilóra meg lehet venni és ez az anime aztán nem fukarkodik ezekben. A kényszerszabadságra küldött bérgyilkos és társának történet nagyon lassan, ugyanakkor konzisztensen építkezik és halad előre, de egyúttal nem spórolnak az akciójelenetekkel sem amik olyan alkotásokat idéznek meg mint például John Woo kultfilmje a Bérgyilkos, de hangulatilag közelebb áll az olyanokhoz is mint a Bérgyilkos a szomszédom vagy az Erőszakik.
Igaz a látványon egyértelműen látszik, hogy nem lehetett túl combos a költségvetése, viszont még így is jó munkát végeztek a készítők. Ugyanakkor amennyire jó akció, szintén olyan jó dráma is egyben, hiszen nem csak a főhősökkel, hanem a szintén érdekes mellékszereplőgárdával is eleget foglalkozik. Mindezt pedig remek zenei aláfestésekkel teszik. Ahogy a Ranma esetében is, itt is mangahű adaptációról beszélünk, igaz a 25 részes hossz nem dolgozza fel teljesen a mangát, így csak remélni lehet, hogy egyszer bejelentik a folytatást ami a maradékot fogja feldolgozni.
És akkor jöjjön 2024 legjobb animéje!
1: Kusuriya no Hitorigoto
Igen. 2024 legjobbja egy 2023-ból átcsúszott mű lett,de ennek minden egyes perce aranyat ér. A Kusuriyát leginkább úgy lehetne jellemezni, hogy a Palota Ékköve című sorozatnak az animésített változata. A császári palotában életét tengető gyógyszerészlány , Mao Mao életét bemutató anime tele van intrikákkal, mérgezéses orvgyilkossági kísérletekkel, ármánykodásokkal, de rengeteg humoros pillanat is van köztük. Mindezt pedig nagyon informatívan teszi a különféle mérgekkel kapcsolatban. A történet tehát remek és mindezt még jól megfűszerezi az OLM stúdió gyönyörű látványvilága, a csavaros történetvezetés, a sorozathoz passzoló zenék, valamit a kiváló opening-ending párosok is. A karaktergárda pedig szintén megér egy említést, ugyanis egy nagyon rétegelt és árnyalt karaktergárdát kapunk mind a szolgai, mind uralkodó oldalról. A 2.évad Januárban fog indulni, mi már epekedve várjuk.
Ezek volnának szerintem 2024 legjobb és legrosszabb animéi. Ahogy elnéztem jövőre is lesz elég cím amiket érdemes meg meglesni, aztán ki tudja melyik listára fognak vagy nem fognak felkerülni. Unalmas biztos nem lesz. Mára ennyi voltam, találkozunk jövőre, addig is Sziasztok.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek