Szegasztok!

Íme ötödik versenyzőnk az Írásos Anime Kritika versenyen "Kenny" néven, aki a Death Note animéről fog írni nektek!

Jó szórakozást, s várjuk továbbra is bátor és lelkes versenyzőinket a harmadik nyereményjáték mindkét versenyére! ;)

"a01.jpg

A mai alanyom, a Death note című anime egy 2003-tól 2006-ig futó manga adaptációja Ohba Tsugumi és Obata Takeshi tollából ,és aminek az animéje 2006-tól 2007-ig futott a Madhouse gondozásában. Műfaja:  Pszichológiai thriller. Véget ért, de a szelleme még köztünk van, mert a neve úgyan úgy él a köztudatban, mintha jelenleg is futna. Egy maradandó alkotásról beszélünk, de a fennmaradását az is elősegítette hogy a sorozat alapján készült két élőszereplős film 2006-ban, egy spin off L-el a főszerepben 2008-ban, megjelent 2 Ova special 2007-ben és 2008-ban, videójátékok (szintén ez időtájt), light novel (2007-ben) és one shot fejezetek 2007-2008 körül (úgy néz ki ez a két évszám aranybetűs a Death Note történelmében, én nem akartam ennyiszer beírn >.>). Na most, ennek a népszerűségnek több oka van: történet, karakterek, kép világ, zene. De viszont negatívumok terén ugyanúgy szóba jöhetnek ezek a szempontok.

Történet: Egy fiatal Yagami Light nevű srác egy titokzatos füzetre bukkan, melynek elejébe címként a Death Note (デスノート; Deszu Nóto) szavak vannak belevésve, ami tulajdonképp a halál noteszét, vagy esetleg a halál könyvét jelenti (ami jobban hangzik, én nem tudom:D),  ez a cím bizony sejtet valamit, így a titokzatos füzet a kezei közt ragad. Később kiderül a füzet valódi hatalma:  az embrek, akiknek a neve bele kerül, az füzet hatalmát birtokló személy akarata szerinti halált halnak. Yagami Light ezt jól felismerve(Kiraként) megpróbálja megszabadítani a világot a bűntől és a gonosz cselekedektől az ezekkel élő emberek megölésével, ám ez a fajta ítélkezés nem elfogadható minden ember, és az igazságszolgáltatás számára, így a rendőrség is közbe avatkozik; ekkor derül ki hogy ez a Light egy valódi zseni, akit a képessségei  a világ élére helyeznek, így nincs más választás mint az egyetlen másik személyt küldeni ellene, aki szintén a világ élén áll a képességeivel - tulajdonképpen az emberek sorsa az ő párharcuk tétjévé válik. Ez a rendőrség harca az élükön L-el, a detektív zsenivel- szemben Lightal aki a Halál Istenek erejét kölcsönvéve száll szembe az őt üldöző, igazságot képviselő szervekkel. Később, hogy megkönnyítse a saját dolgát, Light a szándékait elrejtve beszivárog közéjük, hogy szemtől szembe kerüljön az ellenséggel…   

a02.jpg

Light versus L    

 A megvalósítás:    

Nos hogy is mondjam: ez a történet egy csuda! Véleményem szerint abszolút egyedi, ahogyan  az átlagos morális értékekért folytatott harc helyett egy szubjektív, a saját egyéni érdekekért folytatott harcra helyezik a hangsúlyt a két ellenfél esetében. Ahogy Ryuk mondja: “embereket ölnek az igazság nevében”. Az igazság valójában a személyes érdekeiket jeleníti meg, mind a ketten önmagukért harcolnak. Tehát mondhatom, hogy az ambíciójuk igencsak szokatlan, de a harcuk vonzza a figyelmet. Én úgy általában egy ilyen eszmék vezette harcba, még ha csak egy animéről van is szó, őszintén szólva nem tudnám beleélni magam , de amilyen atmoszféra veszi körül ezt az egész történetet, azt kell mondjam hogy nagyon szórakoztatóvá sikerült tenni=)  Ezen kívül L és Light elméje elképesztő, a másik legyőzésse érdekében tett lépéseik elképesztő fordulatokat adnak. Az elme párbajaik igen csak nagy súllyal bírnak, mert hát…ők ketten az agyukkal készülnek megölni egymást. Bár az agyuk a legfőbb fegyverük,  a harcuk minden mozzanata párhuzamba hozható egy testi küzdelemmel; minden egyes gondolat kárt tesz a másikban, valódi sebeket okozhat, meg zavarja a másikat, míg a végén… meg is öli.  Nagyon szellemes, egy új féle szögből mutatja meg, hogyan képes két ellentétes érdekű ember összemérni magát a másikkal. Valóban egy másik módszer. Persze ugyan így ügyelniük kell arra, hogy egy hibás terv, egy elszalasztott lehetőség, önmagukra nézve is végzetes lehet. Egyszerűen érdekes:D És nagyon is meg tartja ezt egy  pikantériáját a sorozat egészen a végéig.

A Halállisáról: a halállista egy fegyver, aminek a használata súlyos döntés. Emberek azonnali megölésére képes, anélkül, hogy érintkezni kellene velük, tehát nagyon hatékony. Csak be kell írni egy ember nevét- akinek az arca is előttünk van-, majd megadni a halál okát; ha ezt nem tesszük meg akkor a kiszemelt áldozat szívrohamban hal meg, ez az alapértelmezett halál-ok:D Mint mondtam nagyon hatékony, de egyszerű elgondolás alapján működik, és az ember könnyen elgondolkodik rajta, hogy mit tenne, ha a kezébe kerülne. Kretív ötlet kreálta fegyver:D De később ez a gondolat menet elvezet addig, mire rájövünk, hogy Light  elképzelése, hogy ezzel teszi jobb hellyé a világot egy elég tiszta cél volt, de a lista eredendően gonosz célokra termett, így képtelenség lenne vele igazságot hozni- tehát Light téved. Persze, a listával egy csomagban(two in one) járó Ryuk fején is látszik ,hogy nem a Fogjunk össze  egy szebb jövőért!alapítvány képviseletében érkezett.

a03.jpg

A történésekről annyit, hogy a sorozat a második felében, azután a bizonyos esemény után, ami ketté felezi az egész cselekményt, már felvonultat egy olyan őrült karaktert, aki valódi mozgást visz elült seggű eseményekbe:  Mello, aki a fizikai akcióért felelős. Az ő személye maradjon meglepetés. De ami azt illeti, tényleg az ő érkezésével jelenik meg a legtöbb fizikai akció a sorozatban, korábban szinte minden hangsúly a szellemi harcokon van. Ez az animében egyáltalán nem gyengepont, az okoskodást annyira érdekssé tették, hogy alig érezni az akció hiányát. De az élőszereplős filmben meg sem jelenik ez a fickó, és tényleg csak szellemi síkon folynak a harcok, és hát ott borzasztóan erős a hiányérzet az akció nélkül. Jah és itt meg kell jegyezni, hogy a Live Action film 2. része, és a 2.Ova jól megmutatja, hogy a sorozat második fele hosszabb lett, mint amennyire kellett volna; értem ezt úgy, hogy az élőszereplős filmeket a sorozat második fele nélkül is maradéktalanul lezárták, a 2.Ova-ban pedig ennek a cselekménynek a felét kihagyták, de jól lezajlott a történet, ám bevallom, a lehető legérdekesebb módón húzták el. Ide kis szellemi erőfitogtatás került(anélkül, hogy komoly befolyással lenne a cselekményre), de a elme harcok sora talán ezekkel tudott teljessé válni. Ráadásul sorozat második fele nagyon hangulatos, sőt egészen eltér a hangulata az első feléétől, a rengeteg változásnak köszönhetően.Emiatt nagyon ajánlom a végignézését, a lezárás pedig a teljes sorozat tükrében is tökéletes. Ez a Melló fickó egyébként tiszta őrült. Az ő karaktere a legütősebb fegyver amit a sorozat második fele magáénak tudhat a sorozat első, és kedveltebb felével szemben. A társa, Near már nem ilyen. Ő is maradjon meglepi, bár neki eleve ki örülne?!                                                

A karakterek:

a05.jpg

Jagami Light: Másik nevén Kira, egy Halállista birtokos, Ryuk hajította le a földre az ő füzetét a Halálistenek világából. Kissé beképzelt a magas intelligenciája miatt, és azt tervezi, hogy a zsenialitásával és a Halállista erejével majd átformálhatja a világot, az általa elképzelt “új világgá”. Arra hajt, hogy egyfajta Isten lehessen majd abban a világban. Itt érdekességként megjegyzem, hogy a live action filmben eltért ettől a személyisége, mert bár ott is zseniális volt, nem az önhittsége vitte rá hogy elkezdje a hadjáratát a világ megtisztításáért, hanem mert valódi aggodalma támadt az igazságszolgáltatás hatékonyságával kapcsolatban, és emiatt eleinte sokkal szimpatikusabb mint az anime megfelelője. De az anime megfelelője viszont  annyira nagyon király… tök laza és hűvös a hatalmas okosságával, amíg nem lesz végül olyan, mint amilyenné a lista használata változtatja…

Ryuk: Egy almafüggő Halálisten, aki ledobja azt a bizonyos Death Note-ot a földre, abban bízva, hogy egy lenyűgöző fickó talál majd rá; végül a számításai be is jönnek Light személye által.. Light a társává avanzsálja; erre ő meg csak úgy pártatlan marad, és meg sem próbál segteni Lightnak, inkább bíztatja L győzelmét is. Ezt részben azért teszi, mert egész köcsög, és mivel  az egyetlen célja hogy elszórakozzon itt a földön egy kicsit. Nem is tartja titokban Light előtt az állás pontját: miután elmagyarázza a lista használatát, azonnal leszögezi, hogy amint kudarcot vall, ő maga fogja megölni, még ha barátokká is válnak…  Egyébként sok (kicsit nyers) poén fűződik hozzá:D

a07.jpg

Jagami Szoícsiro:Jagami Light édesapja, és a Kira elfogására alapított nyomozócsoport vezetője. Soichiro a leghatározottabb, és legderekasabb jellemként jelenik meg. Ő a leges-legegyenesebb jellemű, és a leges- legegyensebb útat választja, a végzetébe is;  ez az út annyira egyenes, hogy csak itt-ott keresztezi L és Light kanyargós útjait, de szemrebbenés nélkül keresztül szeli azokat... Hagyja hogy L irányítsa a nyomozó csoportot, de fellép a módszerei ellen. Egyébként az animében/mangában nem történik meg, de a filmben szembesül azzal, hogy a saját fiát üldözték egész idő alatt, így a történet két féle alternatívát is kínál az ő kapcsolatuk beteljesüléséről. Az ő szempontjából az anime/mangabéli a jobb befejezés.

L: A világ legjobb detektíve, illetve kiderül hogy a 2. és 3. helyezett is valójában ő, így önmagával verseng a címért. Felkelti az érdeklődését a Kira ügy, és az előtt elkezd dolgozni rajta, mielőtt a világ a segítségét kérné. A furcsa a megjelenése és kissé hátborzongató egyes emberek számára, de emellett ő egy zseniális detektív, Light legmegfelelőbb ellenfele. Ellenfele, de később bevallja hogy Light a legjobb barátja,  illetve Amane Misa is. Nagyon jól a kézben tartja a az események alakulását, azt hiszem mindent előre lát, ami törnnni fog, még azt az eseményt  is, amiről most nem mondok többet a spoiler veszély miatt. Nem is kell mondanom, csekkoljátok le:D

Amane Misa: A második Kira, aki tulajdonképp “örököl” egy listát, miután egy Halálisten feláldozza a saját életét az ő megmentéséért. Ő egy kissé beszámíthatlan lány, de eléggé bájos. Egy híres pop sztár egyébként. Később együtt dolgozikaz első  Kirával, és halálosan jó csapatot alkotnak vele. Halálosan…értitek, ők, a két gyilkos… Mondjuk van egy erős gyanúm ezzel a poénnal kapcsolatban: már nem biztos hogy olyan friss…

a08.jpg

Én És a nyomozó csapat tagjai:

Macuda Tóta: Ő a csapat legfiatlabb tagja, egy mesterlövész. Mondjuk az ő karaktere tipikus: tapasztalatlan zöldfölú srác, aki nagyon próbálkozik. De jól csinálja, tényleg fejéődő képes srác. És elég egyszerű, emiatt ő a legkönnyebben kedvelhető karakter a sorozatban. Amúgy pont Light apjának az ellentéte, a jellemvonásaik különbözőek, de mégi hasonlóak, mert mindkettejük jelleme egyszerű, és egyenes.

Aizawa Súicsi: Egy határozott ember, aki nem ért egyet L játszadozásaival, és el is hagyja emiatt a csapatot. Később visszatér, méghozzá a csapat szerencséjére, mert a visszatérte után rájön Light titkára…vagyis nagyon gyanítja, míg a tettek mezejére is lép…. Nagyon intelligens, erős, és menő  Afro haja van, talán ebből nyeri a hatalmát. Mert az Afro hajnak hatalma van… Egyébként  a nyomozócsoportban Szóicsiró után ő a leghatározottabb, és a legjelentősebb is talán.

Mogi Kanzó: A csoport legszótlanabb tagja.  Elég magasnak és izmosnak tűnik, biztos nagyon erős ember.  Szerintem képes lenne feltenyerelni  engem. Alig beszél, még akkor is hallgat amikor egyetért valamiben- viszont jó színész, mert az ő alakítja Amane Misza menedzserét a nyomozás érdekében, és teljesen jól hozza az életvidám, beszédes menedzsert, pedig ez szöges ellentétben áll az eredeti személyiségével, ezért azt mondom, hogy többrétegű karakter. Misza “Motcsinak” nevezi:DDD

Ide higeki: A legfeltűnőbb tulajdonsága hogy hiányzik a szemöldöke.  Nagyon lojális Szóicsiróhoz, de L-t még nála is jobban megveti, nem is maradsokáig. Végül ő bízik a lehető legjobban Light ártatlanságában a csoportból, kifejezve a mély tiszteletét Jagami Szoícsiró, és a családja felé.

a09.jpg

Ukita Hirokazu: Egy férfi, akinek kellően kerek a feje!!!- Nagyon bátor, a csoportban ő képes a legelszántabban belevetni magát a veszélyes helyzetekbe Szóicsiró mellett. Erős harcos szelleme van.

Spoiler: amikor a legnagyobb bátorságát mutatja meg nekünk a 2. Kira első fellépésével szemben, éppen a vesztébe rohan, így hagy egy üres helyet maga után a csoportban, de a bátor tettéről az összes többi tag tisztelettel emlékszékezik meg.

Azután pedig ott vana nyomozócsoport, avagy a: Japan Task Force, a szuper különleges alakulat. Nos ez L játékainak lesz alárendelve a nyomozás folyamán, ugyan is L fegyvere a halállistával szemben a törvény erői, és az ő nagy befolyása ezek felett. A nyomozó csoport tagjait a társainak tekinti, és igyekszik mellettük nyomozni, de szoros harc miatt Lightal sokszor saját akciókba kezd, és eközben őket is az elméje befolyása alá vonja. Ez a csapatot kissé bizalmatlanná teszi L-el szemben, de tudják, hogy minden ilyen akció bizonyosan nagy eredményt vonz magával a nyomozásban. Egyébként a csapat minden egyes tagja kiválóan hajtja előre Kira elfogásának ügyét, mert mindegyikuk nagyon erős valamiben, vagy kifejezetten egy olyan dologra szakosodott, ami nagyon hasznos ebben a macsak-egér játékban. Számomra ez a a csapat egyértelműen a Death Note legkellemesebb közössége.Light álságos jelenlétével, és  L-el együtt olyanok lesznek lassan mint egy család; ha állandó Death Note hangulatra gondolok, akkor az ő csapatuk egysége jut eszembe. Vagyis, számomra a Death Note cím az ő kalandjaikkal jelent egyet. Ők a mi hőseink:D

a10.jpg

Minden tagja a csoportnak nagyon részletes személyiséggel rendelkezik, pedig az ember azt gondolná hogy nekik jutott a mellékszerep. Ez a kinézetük miatt ennyire látszólagos, mert L és Light főszerepükhöz igazodva, már első ránézésre is nagyon érdekesnek tűnnek, elég feltűnőek. Egyébként Soichiro is ide jön még. De a többi tag hozzájuk képest kissé szürke látszólag, viszonyt ennek ellenére is nagyon érdekesek. Nem kiszámíthatatlan elme-terroristák, akikbőltalán csak kettő van a világon, meg néhány pótlék, de határozottan érdekesek:D

És kicsit még a főszereplőkről:

Érdekes még, hogy a főszereplők az egyik oldalt sem képviselik az általánosan elfogadott “jó” és “rossz” véglet közül. Így végül is, ami a két főszereplőt illeti alig beszélhetünk erkölcsről, hisz mind a ketten egymás legyőzését tartják elsődleges céljuknak, így nem jut idejük sem pozitív, illetve sem negatív főhös szerepében tetszelegni: az “igazságos főhős” szerepüket szükség  eseten eldobják egy “negatív főgonosz” szerepéért. Ettől a történet fordulatait még nagyob fordulatokra helyezik, mivel a szereplők eszméi is… megfordulnak előttünk…:D Durva nem?>< Ez számomra mindenképpen érdekes volt, de viszont talán ez lehet a történet egyik negatívuma is: nincs itt igazán jó vagy rossz fiú a két főszereplő körében. Általában az az általános álláspont hogy inkább Light a rossz és L a jó (leaglább is a sorozat előrehaladásával), ám ez így még mindíg furán hangzik.

a11.jpg

Nyamm-nyamm…

A sorozatban Jagami Szoícsiro azt mondja egyszer, hogy  amit L tesz az alig különbözik Light módszereitől, és ezzel arra mutat rá, hogy L pontosan azt teszi mint Light, csak nem olyan globális méretekben, L pedig úgy véli hogy ez a szándékai végén ez mégis megtérül. Elítéli Light ezközeit, de mégis hozzájuk nyúl. Senki ne ítélkezzen ilyen önkényesen  mások felett, ezért azt mondom: ő  nem a“jó, maximum csak “jobb “. És ne legyünk ilyen megalkuvóak: a jobbik eset a rosszhoz képest a jobb, semmiképp nem lesz belőle jó. L rosszat tesz,rossz. Amúgy kedvelem L-t. L rulez! De ezt a tényt szem előtt tartva kedvelem.

a12.jpg

L RULEZ!

Tehát szerintem nem a jóról és a rosszról szól, és így is maradna ez, ha nem jönne a képbe Yagami Szoícsiro, és a rendőrség. Őszintén megmondom, az általuk képviselt igazság nem túl feltűnő mértékben jelenik meg a Death Note-ban, de viszont jól látható, hogy Szoicsiró határozottan lép fel az ezen igazságba vetett hitével. Egyébként, bár az élőszerplős filmekben jobban látszik, de talán legvégül az ő igazsága győz.  A nyomozócsoport többi tagja is marad az általa is támogatott nézet mellett, bár nekik is megvan a szabadságuk, hogy abban higgyenek amiben akarnak: erre egy példa  Matsuda, aki az ellenségeként is elgondolkodik azon, hogy Kira tettei valóban káros hatással vannak-e a világra, vagy esetleg elősegítik a fejlődését jobb irányba.

Kinézetre:
 A Madhouse ismét jó munkát végzett ezzel az animével is, látványilag nagyon realisztikus és jól kidolgozott lett, a megrajozlás szép és alkalmazkodik a manga párjához.

a14.jpg

A színek között dominál a szürke, a barna, de gyakran megjelenik a vörös, az alma szimbóluma miatt(ami az egyik fő szimbólum a sorozatban egyébként), illetve minden karakterhez párosul egy saját szín, mikor a belső gondolataikat halljuk, ez Lightnál úgyszíntén a vörös, amiért tehát ezt a színt is nagyon dominánsnak éreztem. A színvilág meglehetősen illeszkedik a szokatlan hangulathoz, és még befogadhatóbbá teszi azt. Olykor megjelennek vallási szimbólumok még, min pl: a kereszt. Na és meg kell jegyeznem, hogy néhol talán kissé túleffektezettek lettek néha  a jelenetek: pl az utolsó részben, mikor  Light még mentené a menthetőt, az a jelenet kissé túlzottan is fel van rázva. Van ott ez a homályosítás, és a “kamera rázós” effekt, és már orrvérzésig nyomják, alig lehet látni, hogy mi történik ott.

a15.jpg

Kicsit zavaró. Bár úgytudom, hogy a dvd változat lett ilyen, és az eredetileg sugárzott verzióban ez sokkal enyhébb. Maga a rajzolás szép, jól megállja a helyét, ha csak a megjelenési idejét tekintjük is. Ezen kívül a Death Note karakterei, mint mondtam nagyon realisztikusak, ez pedig nagyon teszetős, nem túl tipikus, de ez inkább már Obata érdeme. A meganimálás is követi ezt a realisztikusságot, a karakterek mozgása, mint az embereké: akik egy ici-picit anime figurák.

A zenék, és az üzenet:

A sorozatnak 2-2 opeiningje és endingje van,  illetve az utolsó részben a sorozat befejezéséhez egy harmadik, végső ending. Az első opening a The World a Nightmare-től,  olyan, mintha csak azért lézezne, hogy ennek az animének az openingje legyen. Szerintem nagyon jó szám. És érdemes megnézni hogy az eredetit mennyire összevágták az animbeli verzójához, szerintem két különböző szám let belőlük. A második a What’s up, peapole? a Maximum the Hormone-tól.A What’s up peapole követi azt az energikusságot, amit a sorozat második fele diktál, de szerintem egy kissé túl metálos lett. Személy szerint általában ignorálom az ilyen hörgős számokat, és ez már majdnem átcsúszik abba a kategóriába, de azért mégsem. Számomra is teljesen szerethető részek vannak benne. Aki kedveli a metal/ hard punk számokat, annak tökély=D

Az endingek pedig: az Alumina szintén a Nightmare-től, ugyanolyan jól passzol, mint az openingje, de a sorozat drámaibb érzelmeit jeleníti meg; és a Zetsubō Billy a Maximum the Hormone-tól. Na ez aztán abszolút favorit. Szintén nagyon energikus, de ezúttal épp megfelelő szintig metál, és ebben a stílusban nekem a legkedvencebb számom; szerintem túllép az effajta zenék kilisén, és olyan hangulatot szállít, amire nem is számítanánk. Emellett kiválóan jól passzol a Death Notehoz:D  És végül: Coda ~ Death Note, by Yoshihisa Hirano, az utolsó szám az animében. Mivel ez csak egyszer hallható, ezért erre emlékszem a legkevésbé, de abban biztos vagyok, hogy mindenképp tökéletes a sorozat végéhez.  Az anime háttérzenéi pedig egyszerűen: ferge- őőő…tegesek! Mutatok erről egy videót, megjegyzem meg kell várni amíg kibontakozik a jelenet:

                       https://www.youtube.com/watch?v=GSeEnBMqgYo

Olyan vicces hogy csak ír egy füzetbe, és mégis olyan feszült zenével támogatják ezt meg:D Persze énis láttam zokat az embereket akik közben meghaltak minden toll vonása után, és ebből jól is látszik hogy miylen erősek az anime jelenetei:D

És a mondanivalóról egy kicsit: mikor Óbát kérdezték a sorozat mondanivalójáról, ő azt mondta, hogy nincs kifejezetten tanulsága vagy mondani valója, ez egyetlen dolog amit kilehet olvasni belőle talán annyi, hogy: „egyszer minden ember meghal és többé nem tér vissza, ezért próbáljuk meg kihozni az életből a legtöbbet, amíg tehetjük”. Ez amúgy elég jól hangzik, és tanulságos is, de bár Óba állítása szerint nem helyezett semmiféle ideológiát előtérbe, én azért mégis kiolvastam egyet, amit jól megjegyeztem magamnak, és kis dühöt érzek, mikor arra gondolok, hogy a sorozatban jelen volt ez a vonal. Ez az ítélkezésról szól, számomra a sorozat fő tanulsága, hogy: „Seninek nincs joga ítélkezni a másik felett...” Persze erről már beszéltem, mikor említettem hogy Light is ezt csinálja, és ebben L is követi, és bár ott van a Jagami Szoicsiró által képviselt igazság szolgáltatás, szerintem a törvényeknek is megvan a rossz oldala, tehát ezekkel sem értek egyet. Amúgy mindenkinek más érzése lehet ezzel kapcsolatban, ez az enyém,  minden esetre ezt a tanulságot én nyugodt szívvel levontam, és szerintem érdemes nem szem elől téveszteni, még ha nem is szándékosan osztották meg velünk. Legalább nem volt szájbarágós:D Még ha fel is vetették haloványan a jó és a rossz kérdését, azért ennél egyértelműbben semmit sem lehetett leszűrni belőle. Azért mélységes gondolatok ezek..:D

Nos így a végére még annyit, hogy a sorozat mellett a film feldolgozást, a speciálokat, a maga különkiadásokat, mindent ajánlok megnézésre.

a16.jpg

Death Note live action

a17.jpg

A sírnál

 

Death Note OVA specials

a18.jpg

One shot specials

A befejezéshez még megjegyezném, hogy létezik a sorozathoz egy teljesen alternatív lezárás, ami másféle módon mutatja meg Light sorsát. A Halálistenek világába kerül, és a Király azzal súlytja, hogy elkell szenvednie minden egyes áldozatának a halálát, mintegy 40 másodpercenként, ami a halállista erejének kifejtéséhez szükséges idő. Mikor Ryuk elmondja neki a tényeket, Light felismeri, hogy eljött az alkalom beteljesíteni az akaratát, és elindul Ryukkal az oldalán, hogy üzletet kössön a Halálistenek  királyával a Halálistenek világának megváltoztatására…

Ez egy új módon mutatja be Light sorsának alakulását, és nagyon tetszett:D Ez a befejezés áll a legközelebb a szívemhez a sorozatban, és a különböző más adaptációkban bemutatottak közül:D Valóban azt kapta Light, ami a céljaihoz méltó… Egyébként csak mangában létezik, és valószínűleg nem hivatalos, de ezt még se nem támasztották elá, se nem tagadták soha. Mindenesetre ajánlom a megismerését:D

És végül az értékelés:

Death Note

-Idő: 2006-2007

-Rendező: Araki Tecuró

-Stúdió: Madhouse

-Műfaj: Shounen-Pszichológiai Thriller

-Openingek:  Nightmare: The World, Maximum the Hormone:  What’s up, peapole?

-Endingek:  Nightmare: Alumina, Maximum the Hormone: Zetsubō Billy, Yoshihisa Hirano: Yoshihisa Hirano

-Hossz: 37 rész

Tetszett:

-       Érdekes történet

-       Elme párbajok

-       L

-       A nyomozó csoport

-       Ryuk, és a poénjai

-       A halállista

-       Zenék

-       Képi világ

-       Sorolhatnám még..:D

Nem Tetszett

-       Nehezen tudtam azonosulni L és Light ambícióival

-       Néhol a készítők túlvezérelték magukat effektezés közben

-       Az eredeti befejezésben Light sorsa nem úgy alakul, ahogyan az érzelmeim megkívánnák

-       Near

Értékelés:

-Százalékban: 9.5/-Kiváló

-Pontban: 9.5/10

Én Mészáros István „Kenny” voltam, és ez volt a Death Note kritikám!:D                                                                                                 

2014.01.12"

A bejegyzés trackback címe:

https://animemangapalota.blog.hu/api/trackback/id/tr65755813

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása